Pomoc Frankowiczom

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kancelaria MKP prowadzi sprawy dotyczące kredytów waloryzowanych lub denominowanych do CHF. Oferujemy klientom analizę umowy kredytowej, dochodzenie nadpłaconych rat kredytu po kursie z dnia zaciągnięcia zobowiązania lub uzyskanie wyroku stwierdzającego nieważność całej umowy kredytu.
W wyniku podjętych przez kancelarię MKP kroków prawnych dochodzi do ponownego przeliczenia rat kredytu po kursie z dnia zawarcia umowy i zwrotu przez bank niesłusznie nadpłaconych rat kapitałowo-odsetkowych.
W przypadku osób, które zaprzestały spłacać kredyt i którym bank wypowiedział umowę kredytu, podejmujemy działania mające na celu stwierdzenie nieważności umowy kredytowej i całkowite uwolnienie kredytobiorcy od zadłużenia.
NA CZYM POLEGA PROBLEM FRANKOWICZÓW?
Wiele umów kredytowych stosowanych przez banki zawiera klauzule waloryzacyjne, które odwołują się do kursu danej waluty określonej w tabeli kursowej banku. Tego typu postanowienia stanowią niedozwolone klauzule umowne. Zgodnie z polskim prawem świadczenie (np. rata kredytu) musi być oznaczone. Ścisłe oznaczenie świadczenia, a przynajmniej sposobu, który pozwoli je oznaczyć w przyszłości, jest konieczne do tego, by zobowiązanie w ogóle powstało. W większości umów frankowych raty kredytu są arbitralnie ustalane przez bank.
Aby dowiedzieć się w jaki sposób wyliczyć sumę nadpłaconych rat, a także na jakiej podstawie można dochodzić unieważnienia umowy, polecamy lekturę naszego bloga w całości poświęconego tematyce umów bankowych:
 I-FRANKOWICZE.PL
Kontakt:
tel.: 692 479 841
email: kancelaria@mkp-legal.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress