Rządowe plany ws. polisolokat

to-sign-a-contract-2-1236630

Ministerstwo Finansów szykuje zmiany w prawie, które nakazują ubezpieczycielom informowanie klientów o wysokości prowizji agenta ubezpieczeniowego za pośrednictwo w sprzedaży polisolokat.

Ponieważ prowizje przy tego typu produktach często sięgają nawet sumę rocznych składek wpłacanych przez klientów, stały się one przyczyną do obciążania klientów niebotycznymi opłatami likwidacyjnymi, sięgającymi nawet 100% wpłaconej przez klienta kwoty.

„Zobowiązanie dystrybutorów ubezpieczeń do przedstawiania informacji o wysokości kosztów prowizji związanych z umowami ubezpieczenia o charakterze inwestycyjnym ma na celu zwiększenie transparentności sprzedaży oraz zapobieganie zjawisku misselingu” — uzasadnia propozycję Ministerstwo Finansów.

Kancelaria MKP ocenia pozytywnie powyższe zmiany, świadomość ile wynosi prowizja agenta ubezpieczeniowego pomogłaby klientom podjąć decyzję czy tego typu inwestycja jest opłacalna. Niestety planowane propozycje nie wpływają na sytuację osób, które nabyły już toksyczne polisy.

Kancelaria MKP pomaga osobom, które nabyły polisolokaty odzyskać wpłacone środki, w tym kwoty utracone na skutek spadku wartości inwestycji.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress