Aneks Mini% ( Mini Procent ), Max Rata Getin Noble Bank

Kancelaria MKP prowadzi sprawy przeciwko Getin Noble Bank S.A. dot. aneksów Mini % (Mini Procent), Max Rata, Mini Max oraz Średni NBP.

Aneks Mini % (Mini Procent)

Program Mini & (Mini%II) miał na celu obniżenie wysokość rat kredytowych oraz odroczenie zapłaty części rat odsetkowych przez okres 24 miesięcy. Obniżenie raty kredytu na okres 2 lat skutkowało tym, iż po zakończeniu programu znacząco wzrósł całkowity koszt kredytu. Do salda kredytu zostały dodane nie tylko odroczony kapitał i odsetki wg pierwotnego oprocentowania umowy kredytowej, ale także dodatkowe odsetki które bank naliczał w trakcie trwania aneksu MINI%. Wzrost raty był nieproporcjonalnie wysoki w stosunku do wcześniejszych rat. Aneks Mini% można unieważnić z uwagi na wprowadzenie klientów banku w błąd w zakresie oczekiwanych rezultatów.

Aneks MAKS RATA

Aneks MAX RATA to program kredytowy walutowego, który odraczał część raty na okres 24 miesięcy, do czasu kiedy kurs waluty wróci do poziomu z czasu zawierania umowy kredytu. Jednak okazało się, że saldo kredytu i wysokość rat wzrosła w sposób dla klientów Getin Banku zupełnie nieoczekiwany. W ocenie kancelarii MKP aneks MAKS RATA można podważyć na drodze sądowej.

Aneks ŚREDNI NBP

W 2009 roku Getin Noble Bank wprowadził do sprzedaży aneksy kredytowe mające umożliwiać klientom banku spłatę rat kredytowych po kursie średnim NBP, rozwiązanie to miało na celu likwidacje tzw. spreadów.  Klienci, którym zaoferowane aneks Średni NBP byli przekonanie, że to bardzo korzystne rozwiązanie. Jednak w tym czasie i tak trwały prace na uregulowaniem stosowania spreadów. Tak więc, w tamtym czasie istniało realne ryzyko, że banki zostaną zmuszone do rezygnacji ze spreadów walutowych. Proponując aneks Średni NBP Bank zarobił na zmianie zabezpieczeń kredytu, gdyż wzrosła min. wysokość hipoteki. Istnieje możliwość dochodzenia zwrotu poniesionych przez klienta kosztów aneksu.

Zawarłeś z Getin Bankiem aneks Max Rata, Mini%, średni NBP, Pół w dół lub inny, który miał być ulgą w spłatach rat kredytu i zapłaciłeś wysokie prowizje lub odsetki? Dowiedź się co można zrobić w Twojej sprawie.

Kontakt:

adw. Tomasz Majkowczy – tel. + 48 692 479 841

kancelaria@mkp-legal.pl

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress