Czym są polisolokaty?

Polisoloty, czasami też nazywane polisami inwestycyjnymi to umowy na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Polisolokaty są oferowane przez towarzystwa ubezpieczeń na życie. Pomimo tego, iż jest to umowa ubezpieczenia, w większości oferowanych produktów ochrona ubezpieczeniowa jest na poziomie 1 % wpłaconych składek. Składki płacone przez klientów są inwestowane w różnego rodzaju instrumenty finansowe. W konsekwencji polisolokaty można uznać za produkty inwestycyjne.

Niestety inwestycja w polisolokaty wiąże się z olbrzymim ryzykiem, o czym instytucje finansowe nie informują swoich klientów. Sprzedawcy wmawiają klientom, iż są to produkty bezpieczne – zbliżone do lokat bankowych. To nieprawda! Większość funkcjonujących na polskim rynku ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych osiąga olbrzymie straty np.: Pareto II oferowane przez TU Europa w ciągu dwóch lat straciło na wartości ponad 80 %, podobnie Libra (źródło: analizy.pl).

Ponadto, firmy ubezpieczeniowe robią wszystko, że uniemożliwić klientom wycofanie się z inwestycji, pomimo zauważalnych strat. Towarzystwa stosują opłaty likwidacyjne sięgające na 100 % wartości wpłaconych środków. Dlatego też, osoby które chcą zrezygnować z umowy, nie dostaną ani złotówki!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress