Pomoc Frankowiczom

Nasza kancelaria od kilku lat z powodzeniem zajmuje się sprawami Frankowiczów. Jako jedni z pierwszych w Polsce uzyskaliśmy “odfrankowienie” umowy kredytu CHF. Posiadamy również sukcesy w sprawach o stwierdzenie nieważności tego typu umów. Nasza kancelaria pozytywnie zakończyła ponad 100 spraw dotyczaych kredtów frankowych. Ponad 2000 osób obdarzyło nas zaufaniem w sprawach przeciwko bankom lub innym instytucjom finansoym, w tym ponad 200 Frankowiczów.
BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY KREDYTU
Mogą Państwo przesłać nam swoją umowę wraz z ewentualnymi aneksami w celu uzyskania bezpłatnej analizy. Ocenimy umowę pod katem występowania niedozwolonych postanowień umownych i wskażemy najlepsze rozwiązania np. “odfrankowienie” umowy lub jej całkowite unieważnienie.
ODFRANKOWIENIE UMOWY
„Odfrankowienie” kredytu polega na usunięciu z umowy niedozwolonych postanowień w zakresie przeliczania kwoty i rat kredytu na franka szwajcarskiego. W ramach tego wariantu dokonujemy ponownego przeliczenia wszystkich rat, tak jakby kredyt był kredytem złotówkowym, ale oprocentowanym LIBOREM. W ramach tego wariantu można odzyskać nawet do 40 % sumy wszystkich spłaconych rat.
UNIEWAŻNIENIE UMOWY
W sprawach frankowych można dochodzić stwierdzenia nieważności umowy kredytu, co potwierdził w październiku 2019 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (sprawa C 260/18). Stwierdzenie, że umowa jest nieważna skutkuje wygaśnięciem zobowiązania do spłaty kwoty kredytu wyrażonej w CHF i wzajemnym zwrotem świadczeń.
Przykładowo, jeżeli kwota wypłaconego kredytu wynosiła 300 000 zł, kredytobiorca powinien zwrócić bankowi wyłącznie tą kwotę bez odsetek i bez względu na to jaki jest aktualny kurs CHF. Dość często kredytobiorcy wpłacili do banku już znacznie więcej niż kwota, którą pożyczyli, w takiej sytuacji kredytobiorca nie musi już nic oddawać bankowi.
JAK ZLECIĆ NAM SPRAWĘ?
Osoby, które chciałby zlecić nam sprawę swojego kredytu prosimy o przesłanie skanu umowy wraz z ewentualnymi aneksami. Na podstawie przesłanej dokumentacji przygotujemy dla Państwa ofertę pomocy prawnej.
Kontakt:
tel.: 692 479 841
email: kancelaria@mkp-legal.pl

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress