Odwołanie darowizny mieszkania

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją na temat tego w jaki sposób można odwołać darowiznę miekszania. Nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Reprezentujemy Klientów na terenie całej Polski.

Jeżeli chcą Państwo się zapoznać z naszą ofertą zachęcamy do kontaktu.

Z jakiego powodu można odwołać darowiznę?

Darowiznę można odwołać z powodu rażącej niewdzięczności obdarowanego względem darczyńcy. Niewdzięczność może być okazana przez zachowanie, które może polegać zarówno na działaniu, jak i na zaniechaniu. Uporczywe niedopełnianie np. obowiązków rodzinnych względem darczyńcy może być traktowane w szczególnych przypadkach jako przejaw rażącej niewdzięczności.

W jaki sposób odwołać darowiznę?

Dorawiznę odwołuje się poprzez złożenie oświadczenia o odwołaniu darowizny. W wyniku odwołania darowizny obdarowany jest zobowiązany względem darczyńcy do zwrotu przedmiotu darowizny w naturze, a dopiero gdy to nie jest możliwe, jest zobowiązany do zwrotu wartości przedmiotu darowizny.

Co nalezy zrobić jeżeli obdarowany nie zwraca przedmiotu darowizny?

Jeżeli przedmiotem darowizny była nieruchomość np. mieszkanie to jej zwrot następuje poprzez złożenia przez obdarowanego stosownego oświadczenia w formie aktu notarialnego. Brak złożenia oświadczenia daje darczyńcy możliwość wystąpienia do sądu o złożenie takiego oświadczenia przez sąd zamiast obdarowanego.

Żeby uzyskać zastępcze oświadczenie woli należy złożyć pozew w trybie art. 64 k.c. i 1047 k.p.c. Pozew można złożyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy adwokata.

Nasza kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach o odwołanie darowizny i uzyskanie zastępczego oswiadczenia woli.

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 692 479 841

e-mail: kancelaria@mkp-legal.pl

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress