POLISOLOKATY: Aegon Multi PIN 2008 unieważniony

5 grudnia 2018 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wydał pierwszy w Polsce wyrok stwierdzający nieważność polisolokaty oferowanej przez Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie AEGON o nazwie Multi PIN 2008.

Wyrok został wydany w sprawie o sygn. I C 3024/18 i jest on jeszcze nieprawomocny. Jest to jednak w ostatnim czasie już kolejny wyrok warszawskiego sądu stwierdzający nieważność umowy ubezpieczenia. Poprzednie sprawy dotyczyły ubezpieczeń strukturyzowanych, gdzie pieniądze klientów inwestowano w skomplikowane instrumenty finansowe. Wyrok dotyczący umowy oferowanej przez Aegon odnosi się do “tradycyjnej” polisolokaty, gdzie środki były inwestowane w fundusze inwestycyjne. 

Wyrok ws. Aegonu ma duże szanse na utrzymanie się w sądzie II instancji, gdyż sprawę będzie rozpoznał V Wydział Cywilny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Warszawie, ten sam, który 27 listopada 2018 r. utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w sprawie II C 1566/17, który przypomnijmy jest pierwszym w Polsce prawomocnym wyrokiem stwierdzającym nieważność polisolokaty.

Sprawę prowadzi adwokat Tomasz Majkowycz.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress