Sposób na uniknięcie podatku w spółce komandytowej

Z dniem 1 stycznia 2021 roku spółki komandytowe staną się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Spółka komandytowa będzie płacić CIT na takich samych zasadach jak w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjnej czy spółki komandytowo-akcyjnej.

W celu  uniknięcia opodatkowania naszej spółki można ją przekształcić w spółkę jawną lub przenieść działalność do jednoosobowego przedsiębiorstwa.

Ponieważ największa zaleta prowadzenia działalności w formie spółki komandytowej, którą był brak podatku CIT z dniem 1 stycznia 2021 roku przestanie istnieć, można rozważyć przekształcenie spółki komandytowej w inny rodzaj spółki np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.  

Finalnie czas na podjęcie decyzji mamy do dnia 1 maja 2021 roku, ponieważ według nowych przepisów wspólnicy spółki komandytowej mogą postanowić, że stanie się ona podatnikiem CIT dopiero od tego dnia. Przekształcając spółkę można złożyć w urzędzie stosowną informację i w efekcie uniknąć podwójnego opodatkowania.

Nasza kancelaria może pomóc Państwu w podjęciu decyzji odnośnie formy dalszego prowadzenia działalności oraz w toku procesu przekształcenia.

Zapraszamy do kontaktu!

Tel. + 48 692 479 841

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress