Zwrot pieniędzy z „World One II” w TU Europa

Do naszej kancelarii coraz częściej zgłaszają się klienci, którzy utracili swoje oszczędności lokując pieniądze w produkcie o nazwie „World One II” w TU Europa. Jest to ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy, który inwestował w instrumenty finansowe oparte na działalności GetBack S.A. Z uwagi na problemy GetBack w pewnym momencie działania funduszu klienci mogli zaobserwować kilkudziesięcioprocentowy spadek wartości swoich rachunków.

W naszej ocenie umowa „World One II” jest nieważna, dzięki czemu klienci mogą odzyskać całość zainwestowanych środków, niezależnie od aktualnej wartości rachunku. Przemawia za tym kilka argumentów:

  • po pierwsze konstrukcja ww. umowy ma na celu obejście przepisów 117 ust. 3 ustawy o funduszach inwestycyjnych, zgodnie z którym osoby fizyczne mogą nabyć certyfikaty inwestycyjne funduszu inwestycyjnego zamkniętego, w który inwestował fundusz utworzony przez TU Europa jeżeli dokonają jednorazowo zapisu na certyfikaty o wartości nie mniejszej niż równowartość w złotych 40 000 euro i umożliwienie klientowi ekspozycję na tego rodzaju klasy aktywa, których w innych warunkach nie mógłby nabyć;
  • po drugie ma na celu obejście przepisów Dyrektywy MIFID II i zatajenie przed klientami jakie opłaty otrzymuje Towarzystwo od podmiotu tworzącego i zarządzającego fundusz powiązany ze spółką GetBack S.A.

 

Osoby zainteresowane odzyskaniem środków z ubezpieczenia „World One II” zapraszamy do kontaktu:

tel.: + 48 692 479 841

 

 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress